Asistent medical generalist

Adaugat la 14:52, 04 Mai 2024
Tip contract: Perioada nedeterminata Nivelul de studii: Calificat Numarul de posturi disponibile: 2 Tip job: Full time Salariu: Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani) Mobilitatea postului: Locatie stabila CUI / CIF: 27028852 Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Recrutare la distanta:

Descriere

Candidatul ideal :

* Minim 6 luni experienta ca asistent medical;

* Studii finalizate de asistent medical generalist:

* Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;

* Excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea
sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare;

* Cunostinte MS Office - nivel mediu.

Responsabilitati Asistent medical generalist - departament Medicina Muncii:

• Asigura asistenta medicala a pacientului in conditii de maxima siguranta si grija pentru pacient, in cadrul clinicii sau la
sediul partenerilor;

• Respecta protocoalele specifice in activitatea medicala si de relationare cu pacientul;

• Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;

• Efectueaza investigatii medicale specifice: spirometrie, EKG, audiometrie, etc.;

• Participa la educatia medicala a pacientului;

• Acorda primulul ajutor in cazuri de urgenta medicala;

• Pastrareaza caracterul confidential al operatiunilor de serviciu in conformitate cu politica companiei.