Cautam Contabil Economist/Expert Contabil

Adaugat la 10:08, 04 Mai 2024
Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Posibilitatea de lucru la distanta: Program si in weekend: Nivelul de experienta: Senior-level (> 5ani) Tip contract: Perioada nedeterminata Mobilitatea postului: Locatie stabila Nivelul de studii: Absolvent Tip job: Full time Recrutare la distanta: Munca in schimburi:

Descriere

Cerinte:

* studii economice superioare;

* experienta in domeniul financiar-contabil de minim 5 ani ;

* experienta/cunostinte in lucrul din sectorul privat ( firma de transport );

* seriozitate si punctualitate;

* abilitati de comunicare si relationare;

* fire organizata , cu dorinta de a invata;

* membru sau stagiar CECCAR

Descrierea jobului:

* gestionarea unui portofoliu de firme , mentinerea legaturii cu clientii/furnizorii;

* realizarea tuturor activitatilor contabile conform legislatiei;

* intocmirea balantei de verificare lunara in termenul stabilit;

* tinerea evidentelor salariatilor in Revisal; ( adaugare de noi C.I.M.-uri, anulare C.I.M-uri);

* depunere obligatii declarative in termenul legal, intocmeste bilant anual si semestrial;

* solicita , sorteaza si arhiveaza documente contabile;

* intocmeste declaratiile fiscale , inchiderile lunare, bilantul si diverse rapoarte;

* asigura suport si consiliere financiara;

* lucreaza pe grup de 2 societati;

Avantaje:

* colaborare pe termen nedeterminat;

* lucrul in cadrul unei 'organizatii de bine', solida, in plina dezvoltare;

* posibilitatea reala de avansare;

* posibilitatea de castiguri extra-salariale;
Se incarca pagina