Cautam Team Leader Call Center

Adaugat la 21:54, 16 Septembrie 2024
Tip job: Full time Nivelul de experienta: Manager / Executiv Tip contract: Perioada nedeterminata Mobilitatea postului: Locatie stabila Nivelul de studii: Absolvent Numarul de posturi disponibile: 1 Recrutare la distanta: Program si in weekend: Munca in schimburi: Program flexibil:

Cautam un Team Leader intelligent care sa ne ajute sa crestem departamentele noastre de call center. Activam in domeniul de
Telemarketing din 2015, iar in ultimii 2 ani am crescut de doua ori. Vrem ca in urmatorii 10 ani sa dominam piata locala prin
profesionalism si servicii de calitate.

Iata cateva dintre calitatile pe care trebuie sa le ai :

* Experienta minim 1 an in coordonarea unei echipe de Telesales sau Telemarketing (sau pe o pozitie similara);

* Cunostinte solide ale proceselor de prospectare si vanzare;

* Experienta in oferirea de feedback si training;

* Gandire analitica, capacitatea de structurare a informatiei si abilitatea de a lucre cu task-uri multiple;

* Abilitati excelente de time management si leadership;

* Capacitatea de a elabora KPIs si de evaluare eficienta si obiectiva a personalului din subordine;

* Dorinta de dezvoltare continua si crestere;

Descrierea jobului si responsabilitati:

* Monitorizezi, coordonezi si evaluezi activitatea si rezultatele agentilor din subordine, pentru atingerea obiectivelor
calitative si cantitative;

* Creezi si implementezi strategii de vanzari si lead generation pentru a maximiza performanta echipei;

* Oferi sesiuni de mentoring, coaching si training atat noilor veniti cat si agentilor vechi;

* Identifici metode de motivare si masuri de optimizare a abordarii si procedurilor de lucru pentru agentii din echipa
coordonata;

* Promovezi cu professionalism o cultura a responsabilitatilor si a performantei;

* Acorzi support si feedback correct si in timp real personalului din call center si propui solutii in timp util;

* Masori si evaluezi echipa si emiti rapoarte periodice catre managerul direct (zilnic, saptamanal, lunar si trimestrial);

Ce iti oferim:

* Oportunitatea sa realizezi lucruri marete intr-o companie cu aspiratii mari si ambitioase;

* Un mediu foarte placut alaturi de oameni tineri si frumosi dornici sa se dezvolte;

* Salariu competitiv, format din fix si bonusuri in functie obiectivele atinse (CIM perioada nedeterminata)

* Oportunitatea de dezvoltare profesionala;

Daca consideri ca esti omul potrivit care sa ne ajute sa crestem si sa ne realizam viziunea, trimite-ne CV-ul tau iar noi te vom
anunta daca te califici pentru un prim interviu scurt in care sa ne cunoastem. Daca si acolo ne placem, atunci vom avea o
intalnire mai lunga sa vedem daca suntem cu adevarat potriviti. Iar daca toate lucrurile sunt bune, si noi iti putem sustine
nevoile tale financiar vom intra in perioada de proba de 3 luni.