Consultant Financiar Studenti Marea Britanie - Londra ( Remote)

Adaugat la 02:46, 03 Mai 2024
Tip job: Full time Salariu: Posibilitatea de lucru la distanta: Posibilitatea de lucru la distanta Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Recrutare la distanta: Recrutare la distanta Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani) Mobilitatea postului: Munca la distanta Tip contract: Perioada determinata Program flexibil: Program flexibil Nivelul de studii: Calificat

Descriere

iLearn UK caută(LONDRA- Remote):

Consultant Student finance pentru echipa de operațiuni de finanțare a studenților in Marea Britanie.

Îndeplinește sarcinile necesare pentru finanțarea studenților. Acest rol este responsabil pentru inscrierea studenților prin
procesare datelor și oferirea de sprijin studentilor noștri și agențiilor externe.

Responsabilitati:

Finalizează procesarea finanțării studenților conform procedurilor documentate.

Utilizează și aplică cunoștințele de reglementare cu îndrumări minime. Este proactiv în căutarea de noi cunoștințe privind
problemele legate de finanțarea studenților.

Comunică eficient informațiile despre student/cont cu partenerii interni și externi ai universităților.

Completează rapoarte zilnice și săptămânale, ținând cont de respectarea termenelor-limită individuale.

Îndeplinește cu succes responsabilitățile așteptate, inclusiv promptitudine, acuratețe și calitate, demonstrând în același timp
capacitatea de a gestiona și de a îndeplini mai multe sarcini în paralel.

Poate identifica riscurile operaționale și de conformitate ale studenților ori ale Univesitatilor.

Calificări:

Persoan pe care o căutam trebuie să fie capabilă să îndeplinească fiecare îndatorire esențială.

Cerințele enumerate mai jos sunt reprezentative pentru cunoștințele și abilitățile necesare.

Bacalaureat sau minim 2 ani. Se preferă experiență în conturi pentru studenți și/sau ajutor financiar.

Trebuie să posede abilități eficiente de support clienți.

Excelente abilități de comunicare.

Capacitatea de a menține un grad ridicat de profesionalism.

Atenție constantă la detalii.

Abilitatea de a lucra într-un mediu activ constant, orientat spre termene limită.

Abilitatea de a face mai multe sarcini și de a prioritiza volumul de lucru în funcție de priorități.

Este proactiv în cercetarea noilor reglementări și probleme legate de finanțarea studenților.

Abilitati organizatorice bine dezvoltate.

Cunoștințe PC în Microsoft Office, în special Excel, baze de date și WEB browsing.

Abilități excelente de matematică și analiză.