Inginer ofertare constructii

Adaugat la 13:19, 30 Aprilie 2024
Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Recrutare la distanta: Posibilitatea de lucru la distanta: Program si in weekend: Munca in schimburi: Program flexibil: Nivelul de studii: Absolvent Tip job: Full time

Candidatul ideal este persoana care intruneste urmatoarele cerinte:

* Ne dorim in echipa noastra persoane dornice sa invete lucruri noi, care sa faca parte dintr-o echipa profesionista, unita si
viitori leaderi care isi doresc sa se dezvolte in domeniul constructiilor

* Specialistul va lucra pentru ofertare/vanzari/licitatii constructii civile in special

* Aplicantul trebuie sa aiba studii superioare in domeniul constructiilor: arhitectura sau inginerie

* Este de preferat ca aplicantul sa aiba o experienta minima de 1-3 ani in realizarea ofertelor pentru constructii sau devize sau
vanzari sau proiectare sau licitatii sau altele asemenea

* Cunoasterea soft-urilor de tip: CAD, Microsoft Office, altele pentru ofertare, devize, vanzari, licitatii

Descrierea jobului:

* Intocmirea ofertelor de pret in baza cererilor primite de la beneficiari, atat pentru servicii de executie in constructii, cat
si pentru proiectare

* Monitorizarea si urmarirea de oportunitati de licitatii si cereri de oferta

* Intocmirea documentatiei necesare pentru participarea la licitatii publice (SEAP)

* Intocmire Caiete de Sarcini pentru Executie, Memorii Tehnice, Propuneri Tehnice pentru licitatii, Grafice Gantt, Liste de
cantitati, punerea de preturi pe diverse oferte, verificarea diverselor antemasuratori si solutii

* Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificare primite in cadrul licitatiilor

* Stabilirea/negocierea impreuna cu furnizorii a solutiilor/proiectelor/preturilor pentru lucrari sau proiecte pentru constructii
civile, industrial si agrigole sau altele asemenea

* Colecteaza informatii de la parteneri, colaboratori, departamente interne etc pentru intocmirea propunerii tehnice si a
ofertelor

* Verifica corectitudinea proiectului tehnic intocmit de Departamentul proiectare (in linii mari), verifica calitatea lucrarilor
realizate in santier (la nevoie – cand I se solicita), procureaza diverse materiale

* Intocmeste masuratori in teren, in vederea intocmirii atasamentelor la situatiile de lucrari (de plata)