Instructor pregatire soferi camioane

Adaugat la 04:23, 26 Aprilie 2024
Tip job: Full time Salariu: Mobilitatea postului: Necesita deplasari Tip contract: Perioada nedeterminata Program flexibil: Program flexibil Nivelul de studii: Calificat Numarul de posturi disponibile: 1 Recrutare la distanta: Posibilitatea de lucru la distanta: Program si in weekend:

Grup de firme romano-german cu un parc de 140 camioane marca DAF si Mercedes Actros cauta un coleg pe postul de instructor
pregatire soferi camioane .

Descrierea postului

* Tine cursuri de instruire a soferilor, urmareste rezultatele, informeaza soferii si firma despre progresele obtinute .

* Adapteaza cursurile la strategia firmei

* Participa la seminarii/cursuri pentru actualizari in legatura cu produsele si asigura calitatea procesului de instruire a
soferilor.

* Planifica instruirea soferilor in functie de recomandari si necesitati .

Responsabilitati

* Realizeaza formarea soferilor, inclusiv cursuri despre eficientizarea consumului de combustibil, siguranta si optimizarea
utilizarii camionului.

* Tine evidenta cursurilor si face rapoarte catre conducere despre efectuarea lor .

* Pregateste toate materialele si actualizarile privind cursurile cu soferii.

* Isi actualizeaza permanent cunostintele despre produse si tehnici de condus.

* Se asigura ca formarea soferilor este in conformitate cu reglementarile legale si cu politica firmei

* Instruieste cand este nevoie colegii cu privire la modificarile si noutatile despre produse si tehnici de condus.

Competente necesare

* Competente IT

* Comunicare

* Planificare si organizare

* Cunostinte tehnice

* Flexibilitate

* Educatie: studii liceale, facultatea Autovehicule Rutiere – avantaj, experienta in pozitii similare.

* Abilitati pedagogice

* Permis conducere: detine permis conducere valabil categoriile B, C si CE

* Cunostinte limba engleza.

Daca esti pasionat de camioane, stapanesti tehnici de condus, iti place sa impartasesti cunostintele tale despre condusul
eficient si ai abilitati pedagogice, acest job s-ar putea sa ti se potriveasca foarte bine. Aplica si poate avem sansa sa fim
colegii tai intr-o echipa tanara si dinamica.