Lactate Braila angajeaza MECANIC intretinere utilaje

Adaugat la 20:30, 04 Mai 2024
Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Posibilitatea de lucru la distanta: Tip job: Full time Recrutare la distanta: Program si in weekend: Munca in schimburi: Program flexibil: Salariu:

Descriere

Locatie: strada Vadeni, nr. 15.

Pregatirea si experienta:

Studii: Liceul industrial de specialitate-profil mecanic, scoala profesionala de profil, 10 clase + curs de calificare in munca
profil mecanic.

Responsabilitati si sarcini:

Responsabilitati:

Utilizeaza echipamentele, sculele si materialele puse la dispozitie de societate pentru executarea sarcinilor de serviciu;

Sa isi insuseasca, sa cunoasca si sa aplice normele de protectie a muncii si de PSI din cadrul instructajelor lunare, conform
fiselor de instruire si a indicatiilor responsabililormcu protectia muncii.

 Sarcini:

Cunoasterea si citirea corecta a desenelor de ansamblu si de executie pentru componentele mecanice ale masinilor electrice si
utilajelor dinamice

Efectuarea corecta a masuratorilor pentru incadrarea in tolerantele admise.

Cunoasterea operatiilor la executarea RT ,RC 1 ,RC2 ,RK si reungere.

Cunoasterea notiunilor despre formele de protectie antiexploziva ale motoarelor electrice si a claselor de temperatura .

Cunoasterea notiunilor