SC Corteza International SRL, angajeaza agent vanzari

Adaugat la 01:49, 06 Mai 2024
Mobilitatea postului: Necesita deplasari Tip job: Full time Recrutare la distanta: Program si in weekend: Munca in schimburi: Program flexibil: Salariu: Запрошуємо людей з України (Oamenii din Ucraina sunt bineveniti): Posibilitatea de lucru la distanta:

Daca iti doresti o cariera in domeniul vanzarilor si esti pasionat de a-i ajuta pe oameni sa ia cele mai bune decizii de
cumparare, atunci postul de agent de vanzari este perfect pentru tine!

Ca agent de vanzari, vei avea oportunitatea de a lucra cu o varietate de clienti, de a-i consilia si a-i ajuta sa gaseasca
produsele potrivite pentru nevoile lor. Vei fi responsabil pentru atingerea obiectivelor de vanzari si pentru dezvoltarea
relatiilor cu clientii.

Cerintele pentru acest post includ:

* Abilitati bune de comunicare si lucru in echipa

* Abilitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita

* Abilitatea de a invata si de a se adapta rapid la produsele

* Permis de conducere si disponibilitatea de a calatori

Daca esti ambitios, dornic sa inveti si sa te dezvolti si doresti sa faci parte dintr-o echipa de succes, atunci nu ezita sa ne
contactezi. Asteptam cu nerabdare sa primim CV-ul tau si sa te cunoastem mai bine!

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Analizarea pietei de profil si identificarea oportunitatilor de dezvoltare a afacerii: canale de vanzare, retea de colaboratori
revanzatori;

- Promovarea companiei si a produselor in teritoriu;

- Prospectarea potentialilor clienti B2B si stabilirea de intalniri cu acestia;

- Dezvoltarea si intretinerea relatiei cu clientii;

- Acordarea de consultanta clientilor ;

- Dezvoltarea si administrarea bazei de date cu clienti;

- Realizarea targetului de vanzari;

- Intocmirea rapoartelor periodice catre managementul companiei.

Candidatul Ideal:

- experienta de minim 2 ani in vanzari;

- seriozitate, punctualitate, responsabilitate - persoana orientata catre client, organizata, proactiva;

-Experiență în vânzări pe teren

- Cunostinte utilizare PC;

- Permis de conducere cat. B;

Se ofera: - salariu fix+comision din vanzari, bonuri de masa.

Necesita deplasari in teren 70 % din timp.